KOSİAD-ANKARA yaklaşık 20-25 kişilik AİHM müracaatı

KOSİAD AİHM’ DE

07.09.2011 Tarihinde kurulması kararlaştırılan KOSİAD-ANKARA

08.09.2011 Tarihinde KIZILAY,da şubesini açmıştır ve resmi olarak ilk icraatını hayata geçirme kararı almıştır.

KOSİAD-ANKARA yaklaşık 20-25 kişilik AİHM müracaatını ,Sayın Av Rahmi OFLUOĞLU nezaretinde ücretsiz olarak Strazburg’a götürme kararı almıştır.

Sn Av Rahmi OFLUOĞLU EYLÜL ayı içerinde KOSİAD – ANKARA adına hazırlanan ve ücretsiz olarak düzenlenecek olan bu dosyaları bizzat AİHM’sine kendi götürecek ve bire bir temaslarda bulunacaktır. AİHM TÜRKİYE HAKİMİ ve diğer yetkili ve temsilcilerle de görüşecek olan sayın OFLUOĞLU , izlenimleri ve detaylı bilgileri bizlere canlı ve görüntülerle ulaştıracaktır.

Basın da bu konuda duyarsız kalmayacaktır.

Siyasi kanatta , yargı birimlerinde ve özellikle basın tarafında yankılar uyandıracak bu girişim K.çeklerde , AİHS 6. Madde ve ek 4 nolu protokol çerçevesinde yapılacaktır.

T.C yasalarına uygun , legal ve dernekler yasasına uygun olarak kurulan şubemizin farkı işte budur.

YAŞASIN ÇEK YASASI MAĞDURLARININ ÖRGÜTLÜ MÜCADELESİ

KOSİAD K.ÇEKLERDE “APC ” HAPİS CEZALARININ KALDIRILMASINI SAVUNAN İLK VE TEK YASAL , T.C KANUN VE NİZAMLARINA UYGUN SİVİL TOPLUM KURULUŞUDUR.

KOSİAD –ANKARA ŞB. BAŞKANI

Yurdanur GÖDEK

Reklamlar
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı ve , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

4 Responses to KOSİAD-ANKARA yaklaşık 20-25 kişilik AİHM müracaatı

 1. alınteri dedi ki:

  YURDANUR says:
  09 Eylül 2011, 2:32 pm

  SEVGİLİ ARKADAŞLARIM
  KOSİAD ANKARA ŞUBESİ HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN.
  BU GÜNE KADAR SANAL ORTAMDA SANAL KİŞİLERLE MUCADELE ETMEYE ÇALIŞTIK .EKSİK KALDIK YALNIZ KALDIK.
  BEN YAKLAŞIK ON AYDIR BU MUCADELEYE EMEK VERDİM.OLMAYAN İMKANLARLA OLMAYAN MADDİ GÜCÜMLE ELİMDEN GELENİ YAPTIM.
  DÜKKANIMI OFİS YAPTIM.GÖRÜŞMELERE GİDERKEN DÜKKANIMI KAPATTIM.KENDİ İŞİMİ İKİNCİ PLANA ATTIM.
  BUNU HİÇ KİMSE İNKAR EDEMEZ.BENİ TANIYAN BİLİR.
  AMA BİZİMDE GÜCÜMÜZ BİR YERE KADAR,ZATEN BATMIŞ DURUMDAYIZ. YAPTIKLARIMDAN PİŞMAN DEĞİLİM YİNE YAPARIM.BENİM CANIM YANDI BAŞKA ANNELERİN CANI YANMASIN.TÜM EMEKLERİM HELAL HOŞ OLSUN.
  BEN VERDİĞİM MUCADELEDE HİÇ BİR ZAMAN ÇIKAR GÖZETMEDİM.BUNDAN SONRASI İÇİNDE ASLA BÖYLE BİR ŞEY OLMAZ.ŞİMDİ DERNEK KURMAMIZ BAZI SİTELERİ RAHATSIZ ETTİ.İŞİ TEHTİDLERE KADAR GÖTÜRDÜLER.
  YETER ARTIK HERKES HADDİNİ BİLSİN
  NE KADAR ENGEL OLMAYA ÇALIŞSALARDA BİZ BİR DERNEĞİN KURULUŞUNU GERÇEKLEŞTİRDİK.BU BİR ZORUNLULUK HALİNE GELMİŞTİ.ON AYDIR TÜM EYLEMLERDE BULUNDUM.BUNU TEK BAŞIMA YAPTIM.SAHİPLENEN ÇOK OLDU ONADA ALDIRMADIM.
  AMA ARTIK ÖRGÜTLÜYÜZ GÜÇLÜYÜZ,DENEĞİMİZ YASAL HERŞEY DENETİM ALTINDA.
  İCRAATLARIMIZ BAŞLADI YUKARIDA BELİRTTİĞİM GİBİ DAHA ÇOK GÜZEL GELİŞMELERDE OLACAK MÜCADELE ADINA.
  TÜM MADUR ARKADAŞLARIMIZI DERNEĞİMİZİN ÇATISI ALTINA BEKLİYORUZ.
  SEVGİ VE SAYGILARIMLA

  KOSİAD ANKARA ŞUBE BAŞKANI
  YURDANUR GÖDEK

 2. alınteri dedi ki:

  TÜLİN says:
  09 Eylül 2011, 2:34 pm
  Sevgili gerçek çek mağduru arkadaşlarım,

  Ankara grubu olarak bizler aylardır sanalda yazıyor ve kendi çabalarımız ile gerçekleştirdiğimiz eylem ve çalışmalarda
  hep cebimizden harcadık. eylemlerimizi ve çalışmalarımızı yakinen takip eden kişiler bunları çok iyi bilmektedirler.
  Gücümüz yettiğince yine harcayalım maddi ver manevi katlılarda bulunalım ama olmuyor olamadı da, çoğunluk şart, birlik şart bunun için Dernekleşmeye ve Dernek çatısı altında örgütlenmeye karar verdik çoğunluğu sağlamak sesimizi gürleştirmek adına.
  Derneklerin faaliyetlerini nasıl sürdürdüğü de herkes tarafından bilinmektedir. Elbette maddi destek alacağız ama bunun hesabını üyelerimize ve resmi kuruluşlara vereceğiz. Ankara Valiliği, Dernekler Masası Derneğimiz denetlemekte yetkilidir. Dernek ikametkahı henüz oluştuğundan Resmi işlemlerimiz de önümüzdeki hafta başlayacaktır. Onun içindir ki sizlere henüz hesap numarası bildirememekteyiz. KOSİAD Ankara şubesine üyelik şartları; yıllık 50 TL ile üye olunacak, Hukuki destek almak isteyen kardeşlerimiz de bir defaya mahsus 120 TL ile üye olacaklardır.
  Biz artık site değiliz, sanal değiliz. Biz KOSİAD Ankara şubesiyiz. herşeyi ile yasal ve gerçeğiz.Tüm Gerçek Mağdurları Derneğimiz çatısı altında bekliyoruz.

  Ayrıca; Bizlerde kandırılacak, kullanılacak kadınlar değiliz. Bizler aldığımız görev ve sorumluluğun bilincindeyiz. Arkadaşlar biz bu davaya baş koyduk. Varmıdır daha ötesi KOSİAD Ankara Şubesinin tüm gerçek mağdurlara hayırlar getirmesini diler, emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.

  TÜLİN
  KOSİAD ANKARA ŞUBESİ
  SAYMANI

 3. GERCEKCI dedi ki:

  BİRİLERİ AİHM MÜRACAATLARINI ENGELLEMEYE ÇALIŞIYOR !!!!!
  SAYIN RAHMİ OFLUOĞLU DA BU BİRİLERİNE DAHİL Mİ BİLEMİYORUM !!!!!

  Sayın Rahmi Ofluoğlu sitesinde diyor ki falanca eski AİHM yargıcı avukat Türkiye EK 4 no.lu protokolü imzaladı ama tevdi etmedi diye TC vatandaşları dava açamazlarmış dedi, çok üzgünüm dava açmak mümkün değil !!!!!

  Gerek onun sitesine gerekse karsiliksizcekwordpress sitesine şu şekilde mesaj bıraktım:
  ****************
  Sözkonusu protokolün tevdi edilmemiş olması falan önemli değil. Bizim Anayasamızda apaçık bir şekilde madde 38.de ” Hiç kimse, yalnızca sözleşmeden doğan bir yükümlülüğü yerine getirememesinden dolayı özgürlüğünden alıkonulamaz ” deniyor mu, denmiyor mu ?

  Sayın Ofluoğlu siz hukukçusunuz, ben değilim. Ama, AİHMye TC HÜKÜMETİ ANAYASAYA (VE AİHS’ye AYKIRI) BİR KANUN YAPMIŞ VE BUNU HAKSIZ OLARAK VATANDAŞLARINA UYGULUYOR-DOLANDIRICILIK SÖZKONUSU OLMAMASINA RAĞMEN VADELİ ÇEKLERDE BÖYLE BİR UYGULAMA YAPIYOR diye müracaat edilemez mi yani !?

  Yapmayın, etmeyin lütfen. AİHM müracaatlarının önünü kapamaya çalışmayın !!!
  **************

  Arkadaşlar size de soruyorum. O protokolü TC imzalamış ama tevdi etmemiş deniyor. O protokolü imzalamamış olsak ne olur !!??

  Biz AİHM’ye TC HÜKÜMETİ TC ANAYASINA (ve bu arada Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine de aykırı) BİR KANUN YAPMIŞ-VADELİ ÇEK UYGULAMASINA RAĞMEN (sanki dolandırıcılık yapılmış gibi) ANAYASAYA AYKIRI BİR KANUNU UYGULUYOR diye şikayetçi olacağız arkadaşlar !!!!!!!!!!!!!

  Lütfen, lütfen, lütfen aklımızı kullanalım. Kendimiz için, ailelerimiz için aklımızı kullanalım. Akıllı olalım. Lütfen !!!

  Saygılar,

  • ekm2510 dedi ki:

   Ek 4 nolu protokol il müracaat edemiyorsak ve bunda sakınca varsa o halde AİHS 6. madde ile müracaat edilir ve 3167 lerin büyük kısmıda bu sözleşme hükümlerinin ihlalinden yararlanabilir.EK 4 nolu protokol ile yapılan müracaat kanımca eksiktir.AİHS 6. madde ile birlikte daha sağlıklı olur kanaatindeyim.Bu konuda yetkin kişilerin değerlendirmelerine ihtiyaç var.
   Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 6. Maddesi ile ilgili kısa bilgi
   Madde 6 : Adil Yargılanma Hakkı
   1. Herkes, gerek medeni hak ve yükümlülükleriyle ilgili nizalar, gerek cezai alanda kendisine yöneltilen suçlamalar konusunda karar verecek olan, yasayla kurulmuş bağımsız ve tarafsız bir mahkeme tarafından davasının makul bir süre içinde, hakkaniyete uygun ve açık olarak görülmesini istemek hakkına sahiptir. Hüküm açık oturumda verilir; ancak, demokratik bir toplumda genel ahlak, kamu düzeni ve ulusal güvenlik yararına, küçüklerin korunması veya davaya taraf olanların özel hayatlarının gizliliği gerektirdiğinde, veya davanın açık oturumda görülmesinin adaletin selametine zarar verebileceği bazı özel durumlarda, mahkemenin zorunlu göreceği ölçüde, duruşmalar dava süresince tamamen veya kısmen basına ve dinleyicilere kapalı olarak sürdürülebilir.

   2. Bir suç ile itham edilen herkes, suçluluğu yasal olarak sabit oluncaya kadar suçsuz sayılır.
   3. Her sanık en azından aşağıdaki haklara sahiptir:
   a) Kendisine yöneltilen suçlamanın niteliği ve nedeninden en kısa zamanda, anladığı bir dille ve ayrıntılı olarak haberdar edilmek;
   b) Savunmasını hazırlamak için gerekli zamana ve kolaylıklara sahip olmak;
   c) Kendi kendini savunmak veya kendi seçeceği bir savunmacının yardımından yararlanmak ve eğer savunmacı tutmak için mali olanaklardan yoksun bulunuyor ve adaletin selameti gerektiriyorsa, mahkemece görevlendirilecek bir avukatın para ödemeksizin yardımından yararlanabilmek;
   d) İddia tanıklarını sorguya çekmek veya çektirmek, savunma tanıklarının da iddia tanıklarıyla aynı koşullar altında çağırılmasının ve dinlenmesinin sağlanmasını istemek;
   e) Duruşmada kullanılan dili anlama dışı veya konuşma dışı takdirde bir tercümanın yardımından para ödemeksizin yararlanmak.
   Bu konuda da eğer bizler dik durabilirsek AİHM yaparız.Bu konu hiç kimsenin tekelinde değildir.Bu konuda rahat olun.İNSAN BAĞIMSIZ OLURSA , FİKİRLERİNDE ÖZGÜR OLURSA MUHAKKAK BİR ÇIKIŞ YOLU BULUR.
   BAĞIMSIZ VE ÖZGÜR OLDUĞUMUZA GÖRE MÜRACAAT 15 GÜN GECİKİR , TEK KAYBIMIZDA BU OLUR.BİR ŞEY YAZMIŞ YADA DEMİŞSEM İLLAKİ BİR B PLANIM VARDIR.
   SAYGILARIMLA

Bu blog sayfalarında yayınlanan yorumlar yorumcuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan cekyasasimagdurlari.wordpress.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s